Program:

Dobré divadlo slaví 10 let

červen 2015 - měsíčník Lilie Litomyšl

Dobré divadlo, jako mnoho jiných neziskových projektů, začínalo z nadšení a elánu jednoho jediného člověka. Letos již funguje 10 let.

K prvnímu divadelnímu představení, které Tomáš Langr pořádal, maloval sám plakáty a pak je izolepou vylepoval po stromech a sloupech. „Lidé se sami dožadovali dalších představení a Tomáš Langr začal zvát do Hradce Králové i Litomyšle a jejího okolí amatérské soubory, které si pečlivě vybíral na divadelním festivale Jiráskův Hronov. Tak vznikla nezisková organizace Dobré divadlo,“ popisuje začátky Dobrého divadla jeho tisková mluvčí Kateřina Václavů. Dnes chodí na letní představení v Klášterních zahradách až sto šedesát lidí a to je již nezanedbatelné číslo. „Dobré divadlo klade důraz především na osobitý přístup k divákovi. Každý je u vchodu přivítán podáním ruky, hlediště má stolovou úpravu s možností občerstvení, celkově jde o to, aby diváci mohli vnímat umění jako přirozenou součást svého života,“ upřesňuje Václavů.

Kromě divadelních představení pořádá Dobré divadlo koncerty, lidové řemeslnické trhy na hradech a zámcích a plánuje také divadelní a hudební festival.

Archiv

Noviny Televize Rozhl.
« Novější
Starší »

listopad 2016 - 5 PLUS 2

Hrůzné legendy táhnou nejvíce

červen 2015 - měsíčník Lilie Litomyšl

Dobré divadlo slaví 10 let

« Novější
Starší »

DOBRÉ DIVADLO, Toulovcovo náměstí 152, 570 01 Litomyšl
info@dobredivadlo.cz | +420 777 637 888
Facebook - Dobré divadlo Navštivte náš facebook | Google+ | www.rytirlitomysl.cz

All rights reserved © Top Design J.Pelikovský 2012