Program:

Český děják

Pátek 29.11. 19:00

Nový Bydžov
MÍSTO: Jiráskovo divadlo
DÉLKA PŘEDSTAVENÍ: 2 hodiny
VSTUPNÉ: 100,- Kč
WEB

Informace

Že je český dějepis jen suchopárným sledem letopočtů? Český děják vás z tohoto omylu rozhodně vyvede, protože s ním projdete letmý výběr událostí a osobností na vlně scének, skečů i hudebních čísel. Zábava je to inteligentní, laskavá a nepodbízivá, svým pojetím chvílemi evokuje cimrmanovské České nebe, ovšem v rámci tradice sousedského divadla.

A jak vůbec tento autorský kabaret vznikl? Příběh je to jak z amerického filmu. To totiž osud zavál původem Američana (ale to není jeho vina), světoobčana, hudebního skladatele, muzikanta, klauna, lektora, spisovatele, zakladatele celosvětově rozvinutého projektu zdravotních klaunů, amatérského astronoma, zkrátka renesančního člověka Garyho Edwardse mezi ochotníky ve Sloupnici. A Garymu se jako zázrakem podařilo je přesvědčit, že lze vytvořit autorské představení, skládat písně a hrát na hudební i nehudební nástroje.

A jak to dopadlo? Dílko, které vytvořili, zvítězilo na národní přehlídce venkovských divadelních souborů a odneslo si z něj hned několik cen. A kromě nich i postup nezi nejlepší z nejlepších, tedy na letošní festival Jiráskův Hronov.

Takže když jsme navázali spolupráci s Jiráskovým divadlem v Novém Bydžově a naplánovali zde novou řadu divadelních představení nazvanou "Best of ochotnické divadlo", padla naše volba celkem logicky právě na Český děják.

Přijďte se tedy pobavit na předvolební projev Karla IV., podívejte se na zoubek Libuši a jejímu balíčku karet, zkrátka užijte si zábavnou jízdu českými dějinami, jak jste je dozajista ještě nikdy neviděli.

Osobně vás uvítáme a přidáme každému i sklenku vína zdarma. Zkrátka, chystáme pro vás další nezapomenutelný večer.
Tak neváhejte a kupte si své vstupenky ZDE 

Držitelé Senior pasů mají symbolické vstupné 50,- Kč.

Akci podpořil Královéhradecký kraj.

DOBRÉ DIVADLO, Toulovcovo náměstí 152, 570 01 Litomyšl
info@dobredivadlo.cz | +420 777 637 888
Facebook - Dobré divadlo Navštivte náš facebook | Google+ | www.rytirlitomysl.cz

All rights reserved © Top Design J.Pelikovský 2012